Клубна база

Своєю заміської резиденцією київське «Динамо» обзавелося після того, як у 1961 році першим у футбольному СРСР порушило монополію московських клубів і виграло золоті медалі чемпіонів країни. Небайдуже до футболу тодішнє керівництво республіки віддячила динамівців тим, що виділило їм у мальовничому передмісті Києва Конча-Заспа ділянку під будівництво тренувальної бази.


Через тридцять років добре обжита двоповерхова будівля вже не відповідала сучасним вимогам щодо забезпечення повноцінної футбольної праці та відпочинку. Амбітним планам клубу на національній та європейській арені мала повною мірою відповідати нова клубна навчально-тренувальна база.

Від проекту, підготовленого архітектурною майстернею Віталія Оксюковского, до його втілення минуло трохи більше двох років. 28 березня 1998 новісінький комплекс був урочисто відкритий. Із тих пір він не перестає викликати захоплення в тих, хто його побачив своїми очима, і гордість тих, хто його побудував. Сьогодні в багатьох киян сама назва «Конча-Заспа» твердо асоціюється з ультрасучасною Навчально-Тренувальною Базою ФК «Динамо» (Київ).

Серцем Навчально-Тренувальної Бази київського «Динамо» є шестиповерхова будівля загальною площею близько 10 тис. кв. м, на яких розмістилися готельний та медичний комплекси. У холі гостей зустрічає унікальна конструкція: у масивній основі з граніту зроблено сферичне сідло, на якому встановлено ідеально підігнану 500-кілограмову кам'яну кулю. Коли під неї подається вода, вона, немов гумовий м'ячик, легко плескається в її струменях. Видовище, що зачаровує!

На першому поверсі знаходиться ресторан на 50 місць для футболістів та тренерів, плавальний басейн та адміністративно-господарські служби. У підвалі розташована пральня. До речі, водопостачання в бази автономне: вода надходить із двох свердловин глибиною 216 та 86 метрів.

Другий, третій та четвертий поверхи готельного комплексу займають гравці київського "Динамо". У зручних і комфортних номерах вони мешкають по двоє. А от футболістам збірної команди України (на час передматчевих зборів) на п'ятому та шостому поверхах відведені одномісні номери. З 2002 року в кімнаті № 510 не мешкає ніхто – на пам'ять про її першого й єдиного постояльця Валерія Васильовича Лобановського. Вся обстановка в кімнаті збереглася такою, як вона була за життя Великого Тренера...

Всі номери обладнані за принципом: «Нічого зайвого!» Але при цьому ергономічно та естетично в них передбачено все необхідне для повноцінного відпочинку та підготовки.

У холах поверхів та в номерах футболістів знаходяться телевізори, є можливість перегляду більше двох десятків ефірних та супутникових програм. Шанувальники більярду в спеціально відведеній для гри кімнаті «відводять душу» на зеленій сукні столів для американського й російського його варіантів. Особливого шарму інтер'єру будівлі надають 320 стильних картин, розміщених у його кімнатах та коридорах. Причому на кожному поверсі картини підібрані за певною тематикою.

Ну а здоров'я та відмінна фізична форма футболістів підтримуються в медичній частині корпусу. Тут спортсмени проходять курси реабілітації в парових та сухих лазнях, гідромасажних та лікувальних ваннах. Поруч знаходяться кабінети функціональної діагностики. Всі – у відповідності до сучасних вимог спортивної медицини.

Особлива гордість динамівських лікарів – барокамера, в якій можна створити атмосферу гірського курорту з повітрям необхідної якості та тиску. Як стверджують фахівці й підтверджує практика, сеанси такої фізіотерапії чудово відновлюють та адаптують організм спортсмена до важких фізичних навантажень.

Тим же цілям служить і тренажерна зала, обладнана п'ятьма різновидами кардіотренажерів та двома десятками тренажерів для розвитку різних груп м'язів. Всі вони – виробництва італійської фірми Technogym – світового лідера в цій галузі.

Місцем, де динамівці конструюють моделі своєї гри, по праву вважається клас теоретичної підготовки. Він обладнаний усім необхідним для детального вивчення своїх майбутніх суперників і «роботи над помилками» в уже зіграних матчах. У розпорядженні тренерів та футболістів – і унікальний відеоархів та сучасна відеоапаратура.

А от для звіту перед представниками засобів масової інформації під час прес-конференцій як не можна краще підходить просторий і місткий – на 80 місць – конференц-зал.

Навколо готельного корпусу розташовано сім повнорозмірних відкритих полів. Одне з них – синтетичне, решта – з натуральним трав'яним покриттям. Всі поля обладнані електричними системами підігріву: на глибині в 20 см прокладена спеціальна система проводів, яка забезпечує необхідний прогрів верхнього шару грунту при температурі навколишнього повітря до -12 градусів Цельсія.

Інфраструктура НТБ отримала новий розвиток з початком будівництва в 2000-му році футбольного критого манежу. Він був зведений у рекордно короткі терміни – лише за шість місяців. Із введенням його до експлуатації динамівські команди всіх рівнів (включаючи й дитячі) отримали можливість тренуватися незалежно від пори року, доби й погоди. Вражаюча будівля розміром 100x72 метри із висотою в центрі 18,6 метра, манеж ефективно обігрівається – сучасне обладнання дозволяє в осінньо-зимовий період підтримувати в ньому для футболістів температурний режим.

Навчально-тренувальну базу ФК «Динамо» (Київ) в Кончі-Заспі обслуговує нечисленний персонал профільних фахівців – від кухарів до майстрів трав'яних газонів. Їхні зусилля спрямовані на створення таких умов, коли футболісти та тренери почувалися би майже як удома і, головне, могли б повноцінно готуватися до нових поєдинків та перемог.

Будівництво нового тренажерного залу йде повним ходом. Планується, що у гравців команди буде ультрасучасний зал в окремому приміщенні.

Титульний партнер
Технічний партнер
Офіційний партнер